شرکت توسعه فناوری هوشمند آرامیس

مشاوره طراحی و مجری خانه های هوشمند

شنبه 27 ارديبهشت 1393
Like0
آن ها که بدون کلید وارد خانه هوشمند میشوند.

آن ها که بدون کلید وارد خانه هوشمند میشوند

خانه‌های هوشمند در کنار تسهیل کنترل از راه دور منزل و بهینه‌سازی مصرف انرژی، مسیر را برای حمله هکرها و جاسوسی از منازل فراهم می‌کنند.

به گزارش فرهنگ نیوز ، دستگاه‌های الکترونیک از طریق اتصال به شکبه اینترنت منزل، شرایط مناسبی را برای نفوذ و حملات هکرها فراهم می‌کنند.

کارشناسان امنیت شبکه در کنفرانس کلاه سیاه (Black Hat) در لاس وگاس، خطراتی که منازل هوشمند را تهدید می‌کند، تشریح کردند.

به گفته محققان، اگر هکری قادر به شکستن رمز و نفوذ به سیستم شبکه محلی اینترنت شود، بدون نیاز به داشتن کلید می‌تواند به همه بخش‌های منزل نفوذ کرده و عملکردهای جاری دستگاه‌های الکترونیک مانند یخچال هوشمند، سیستم روشنایی و تهویه هوا را مختل کند.

همچنین محققان ژاپنی درخصوص امکان هک شدن توالت های هوشمند با کمک یک برنامه نرم افزاری هشدار می‌دهند.

کاربر می‌تواند با کمک یک برنامه نرم افزاری و از طریق بلوتوث، برخی از عملکردها از جمله تنظیم ارتفاع توالت هوشمند اتوماتیک Satis Toilet را از راه دور کنترل کند.

این توالت هوشمند دارای ویژگی‌های بهداشتی خاصی مانند خوشبو کردن محیط و فعال کردن فلاش تانک است.

از طریق برنامه نرم افزاری رایگان My Satis بر روی تلفن همراه هوشمند اندرویدی و از طریق بلوتوث، کاربر می تواند بصورت کنترل از راه دور عملکردهایی مانند بالا و پایین بردن پایه توالت، عملکرد فلاش تانک یا خوشبو سازی سرویس بهداشتی را کنترل کند.

اما پین مورد نیاز برای برقراری ارتباط از طریق بلوتوث 0000 است که امکان دسترسی و کنترل توالت توسط سایرین از جمله هکرهای رایانه‌ای را فراهم می‌کند؛ در این حالت هکر می‌تواند از طریق همین حفره امنیتی، ارتفاع توالت را تغییر داده یا فلاش تانک را بصورت ناگهانی فعال کند.

                

توسعه فناوری هوشمند آرامیس

لینک های برگزیده

محصولات

خبرنامه آرامیس

تهران
88357237
09121355539

info@aramishome.com

aramishome.com

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت توسعه فناوری هوشمند آرامیس محفوظ مي باشد.