شرکت توسعه فناوری هوشمند آرامیس

مشاوره طراحی و مجری خانه های هوشمند

پنجشنبه 25 ارديبهشت 1393
Like0
تاثیر هوشمندسازی ساختمان ها در مدیریت مصرف انرژی

 

تاثیر هوشمندسازی ساختمان ها در مدیریت مصرف انرژی

 

 

 

معاون خدمات مشترکین و بازار برق شرکت توزیع نیروی برق تهران گفت: سیستم های مدیریت هوشمند انرژی در کاهش مصرف انرژی برج های تجاری و ساختمان های عمومی - اداری نقش تاثیرگذاری دارد.

به گزارش روابط عمومی توزیع نیروی برق تهران بزرگ ،'دکتر عبدالامیر یاقوتی' در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سیستم های هوشمند مدیریت انرژی ساختمان بهترین کاربرد را برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان های بلند مرتبه دارند و در ساختمان های اداری بسیار مناسب هستند ضمن اینکه برای مدارس نیز کاربرد خیلی خوبی در کاهش مصرف انرژی دارند.

وی افزود: این سیستم ها امکانات مطلوبی را برای کنترل ساختمان ها فراهم می آورند و با تجهیز به سنسورهای دما می توانند دمای ساختمان را کنترل و به این ترتیب نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی بازی کنند.

دکتریاقوتی ادامه داد: این سیستم ها در همه جا کاربرد دارند اما در ساختمان های کوچک خود افراد بهتر می توانند به کاهش مصرف انرژی کمک کنند. وی با بیان اینکه در ساختمان ها نگاه به سرمایش و گرمایش باید تغییر کند، افزود : در بحث سرمایش و گرمایش یک ایده آن است که بجای سرمایش و گرمایش ساختمان به فکر سرمایش و گرمایش افراد ساکن در ساختمان باشیم تا کاهش قابل ملاحظه ای در مصرف انرژی ایجاد شود.

دکتریاقوتی اظهار داشت: با وجود تولید سیستم های جدید سرمایش و گرمایش، هنوز تهویه مطبوع در ساختمان ها مانند گذشته عمل می کنند و این باعث اتلاف زیاد انرژی در ساختمان ها شده است. وی ادامه داد:در بحث روشنایی در ساختمان ها ما از بحث نگهداری این سیستم ها غافل هستیم در حالی که مراقبت و تعویض و نگهداری صحیح سیستم های روشنایی نقش بسزایی در کاهش مصرف انرژی دارند.

دکتریاقوتی، کم هزینه ترین روشهای کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها را افراد ساکن در ساختمانها و سرویس و نگهداری صحیح تجهیزات انرژی بر ذکر کرد و افزود: با این روشها 15درصد در مصرف انرژی ساختمان ها صرفه جویی ایجاد می شود و با کمک روشهای دیگر و استفاده از سیستم های کنترلی می توان این میزان کاهش را افزایش داد.

 

                        

توسعه فناوری هوشمند آرامیس

لینک های برگزیده

محصولات

خبرنامه آرامیس

تهران
88357237
09121355539

info@aramishome.com

aramishome.com

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت توسعه فناوری هوشمند آرامیس محفوظ مي باشد.