شرکت توسعه فناوری هوشمند آرامیس

مشاوره طراحی و مجری خانه های هوشمند

چهارشنبه 11 تير 1393
Like0
نیمکت هوشمند
شهر بوستون در آمریکا در حال نصب نیمکت های هوشمندی در سرتاسر پارک های شهر است
نیمکت هوشمند
همه ما بارها از صندلی موجود در پارک ها استفاده کرده ایم ،  اما هرگز به هوشمند شدن این نیمکت های ساده درون پارک فکر نکرده بودیم ، شهر بوستون در آمریکا در حال نصب نیمکت های هوشمندی در سرتاسر پارک های شهر است که با استفاده از سلول های خورشیدی به شهروندان اجازه می دهند تا تلفن ها و سایر گجت های خود را شارژ کنند و همچنین به جمع آوری اطلاعات محیطی مربوط به محدوده نصب نیمکت بپردازد. در ادامه با مشروح خبر همراه گجت نیوز باشید .
 

این نیمکت های هوشمند به نام Soofa که توسط آزمایشگاه MIT Lab ساخته شده اند شهروندان را قادر می سازند تا دستگاه های الکترونیکی خود را توسط کابل USB شارژ نماید. نیروی برق لازم برای این کار توسط سلول های خورشیدی نصب شده بر روی نیمکت ها تامین می شود.

همچنین به لطف سنسورهای کار گذاشته شده در این نیمکت ها می توان اطلاعات محیطی آن منطقه نظیر میزان آلودگی هوا یا آلودگی صوتی را اندازه گیری کرد و توسط شبکه وای فای برای استفاده های آینده بر روی فضای ابری آپلود نمود.

هزینه نمونه های اول این نیمکت ها توسط شرکت سیسکو تامین شده اند و قرار است در مرحله اول در پارک های Titus Sparrow، Boston Common و Rose Kennedy Greenway نصب گردند و به مرور سایر پارک ها نیز از آنها بهرمند شوند.

 

 

 

توسعه فناوری هوشمند آرامیس

لینک های برگزیده

محصولات

خبرنامه آرامیس

تهران
88357237
09121355539

info@aramishome.com

aramishome.com

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت توسعه فناوری هوشمند آرامیس محفوظ مي باشد.