شرکت توسعه فناوری هوشمند آرامیس

مشاوره طراحی و مجری خانه های هوشمند

سه شنبه 10 تير 1393
Like0
هیتاچی غول فناوری ژاپن اعلام کرد
هیتاچی غول فناوری ژاپن اعلام کرد که موفق به انعقاد قرارداد برای ساخت سریع ترین آسانسور در جهان در یک آسمان خراش در چین شده است.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.
هیتاچی غول فناوری ژاپن اعلام کرد

هیتاچی غول فناوری ژاپن اعلام کرد که موفق به انعقاد قرارداد برای ساخت سریع ترین آسانسور در جهان در یک آسمان خراش در چین شده است.در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.


این ساختمان در مرکز مالی موسوم به CTF در گوانژو قرار داد که توسط مهندسین KPF طراحی شده و در سال 2017 ساخت آن به اتمام خواهد رسید و هیتاچی توانسته است قرارداد ساخت در حدود 100 آسانسور برای این ساختمان که شامل دفاتر، هتل و آپارتمان های مسکونی است به دست آورد که باید تمامی آن را در سال 2016 آماده بهره برداری کند.

البته این تمامی داستان نبوده و دو دستگاه از این آسانسورها یکی از سریع ترین‌ها در نوع خود خواهد بود که البته یکی از چالش‌های پیش روی هیتاچی نیز خواهد بود که در ارتفاع‌ بالا وزن زیادی بر کابل آسانسور وارد می‌شود.
هر چند هیتاچی تمایلی ندارد در مورد فناوری اختصاصی خود صحبت کند اما اعلام کرده که با استفاده از مواد جدید، گرمای تولید شده توسط ترمز را به خوبی تحمل خواهد کرد که در برخی موارد به بیش از 300 درجه سانتیگراد نیز خواهد رسید.

از جمله مشخصات فنی این آسانسور می‌توان به سرعت 1200 متر در دقیقه یا همان 20 متر در ثانیه اشاره کرد که با این سرعت قادر به طی مسافت 440 متر بین طبقه اول و طبقه 95 در تنها 43 ثانیه خواهد بود.
هیتاچی در این رکوردشکنی ید طولایی دارد و بسیاری از سریع ترین آسانسورها در طول پنجاه سال گذشته را هیتاچی تولید کرده که نمونه آن در سال 1968 و اولین آسمان خراش در کشور آفتاب تابان و در شروع شکوفایی اقتصادی بعد از جنگ جهانی دوم است و در حال حاضر نیز در حدود 15 درصد از بازار فروش آسانسور در جهان را در اختیار خود دارد.

توشیو ایکامارا مدیر اجرایی ارشد هیتاچی در این مورد می گوید:” تحویل سریع ترین آسانسور در جهان فرصت خوبی برای هیتاچی برای نشان دادن فناوری‌های به روز خود به جهانیان است”.
از جمله جزئیات جالب این خبر این است که نشان می دهد که چگونه رونق اقتصادی باعث رشد ساخت آسمان خراش در این کشور شده است و کافی است این را نیز بدانید که در حدود 60 درصد از آسانسورهای مربوط به آسمان خراش‌ها در جهان فقط در کشور چین به فروش رسیده است.

در حال حاضر بیش از هر کجای جهان ساختمان بالای 650 فوت در کشور چین قرار داد و در سال 2013 نیز در حدود 37 ساختمان به این تعداد اضافه شده است که به نوعی برای هیتاچی نیز خوشحال‌کننده خواهد بود که سرمایه‌گذاری خود را به خارج از مرزهای ژاپن و به خصوص در چین هدایت کرده است.


 

 

توسعه فناوری هوشمند آرامیس

لینک های برگزیده

محصولات

خبرنامه آرامیس

تهران
88357237
09121355539

info@aramishome.com

aramishome.com

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت توسعه فناوری هوشمند آرامیس محفوظ مي باشد.