شرکت توسعه فناوری هوشمند آرامیس

مشاوره طراحی و مجری خانه های هوشمند

شنبه 20 ارديبهشت 1393
Like0
جدیدترین ابزار جاسوسی لنز‌های چشمی هوشمند

اگر تا به حال نگران فیلم برداری و عکس برداری مخفیانه از خود با استفاده از عینک های گوگل بودید، حال باید دغدغه سوءاستفاده از لنزهای چشمی ساخت این شرکت که مجهز به دوربین هستند را داشته باشید.

به گزارش پی اف هاب، گوگل فناوری جدیدی برای نقض حریم شخصی کاربران خود یافته است. این فناوری چیزی نیست جز لنزهای تماسی که به طور مستقیم بر روی چشم قرار می گیرند و مجهز به دوربین های تصویربرداری نیز هستند.

نکته نگران کننده این است که عینک های گوگل اگر هم برای فیلم برداری بدون اجازه به کار روند قابل شناسایی بوده و می توان کاربران را از استفاده از آنها نهی کرد. اما لنزهای تماسی گوگل به سادگی قابل تشخیص نیستند و لذا سوءاستفاده از آنها بسیار راحت است.

گوگل مدعی است این فناوری را برای کمک به افرادی که به علت ابتلای به دیابت یا به هر علت دیگر نابینا شده اند، ابداع کرده است، اما به هر حال نتیجه عملی آن تسهیل امکان نقض حریم شخصی افراد است. از دوربین یاد شده می توان برای پی بردن به میزان قند خون و همین طور ردگیری مسیر نگاه کاربران هم استفاده کرد.

 

این لنز همچنین اطلاعاتی در مورد محیط اطراف مانند وضعیت ترافیک و موانع موجود در اختیار افراد نابینا می گذارد. گوگل تاکنون در مورد نگرانی‌های افراد در مورد نقض حریم شخصیشان از این طریق سکوت کرده است.

 

توسعه فناوری هوشمند آرامیس

لینک های برگزیده

محصولات

خبرنامه آرامیس

تهران
88357237
09121355539

info@aramishome.com

aramishome.com

کليه حقوق مادي و معنوي مطالب مندرج، براي شرکت توسعه فناوری هوشمند آرامیس محفوظ مي باشد.